Otse põhisisu juurde

Michelle Emsoni dokumentaalfilmid


Michelle Emsoni dokumentaalfilmid 

Michelle Emson on inimõiguste aktivist, LGBT+ teemadel eestkõneleja ja dokumentaalfilmide režissöör Kanadast. Ta seisab LGBT+ identiteediga inimeste õiguste eest üle maailma ning on üks vaimse tervise kampaania "End the Stigma" eestkõnelejateks.

Tema esimene dokumentaalfilm "Ukraina Pride" esilinastus Kanada saatkonnas Kiievis 2015. aastal ning tema teine dokumentaalfilm "Transsooliste elu Sloveenias" võitis 2016. aastal Ljubljana rahvusvahelisel LGBT filmifestivalil publiku lemmikfilmi auhinna. Mõlemad filmid on valminud koostöös kohalike LGBT+ organisatsioonidega ja aidanud nende riikide aktivistidel edendada LGBT+ inimeste heaolu.

Michelle on saanud oma töö eest huvikaitse, kunsti ja inimõiguste vallas mitmeid auhindu. Ta on veendunud, et igaüks meist võib elada täisväärtuslikku ja tähenduslikku elu, kui me aktsepteerime oma tõelist ja ainulaadset isiksust ning teeme seda ka teiste puhul.

Transsooliste elu Sloveenias / Transgender Life in Slovenia
Kanada 2016
Režissöör: Michelle Emson

Dokumentaalfilm jutustab kümne transsoolise ja sooliselt mittebinaarse inimese loo Sloveeniast. Film pakub põnevat sisevaatlust väljakutsetesse ja probleemidesse, millega transsoolised inimesed peavad silmitsi seisma ning pakub võimalust vaadata nende argielu muresid ja rõõme.

"Transsooliste elu Sloveenias" võitis 2016. aastal Ljubljana rahvusvahelisel LGBT filmifestivalil publiku lemmikfilmi auhinna.

Filmi kestus: 40 minutit
Sloveeni keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Ukraina Pride - muutuste maailma looja 

Pride of Ukraine - Inspire a World of Change
Kanada 2015
Režissöör: Michelle Emson

Dokumentaalfilm Ukraina LGBT+ aktivistide püüdlustest korraldada Kiievis Ukraina esimene Pride. 2012. aastal luhtus ettevõtmine homofoobide tugeva vastasseisu tõttu. 2013. aastal said Ukraina aktivistid nii Euroopa kui Kanada poliitilise toetuse ja paraadi korraldamine läks korda. 2014. aastal jäi Pride ära, kuna Kiievi linnavõimud ei suutnud tagada ürituse turvalisust. Samal aastal saabusid neli Ukraina aktivisti Torontosse Maailma Pride'ile, et jagada teavet olukorrast oma riigist ja võitlusest, mida nad peavad siiani pidama riigis valitsevate homofoobsete hoiakute ja ka seadusandluse vastu.

Filmi kestus: 51 minutit
Inglise ja ukraina keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Vaata ka Tartu ja Tallinna linastuste infot siit

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Ole ausam kui Rakvere Linnavolikogu!

Rakvere Linn taaskord Festhearti ei toeta - Sul on võimalus olla parem inimene!
Miks kiusata ühe korra, kui saab ka rohkem? 30. jaanuaril andis Rakvere Volikogu ühe äraütlemata kehva kordusetenduse. Vaatamata sellele, et eelmise aasta taotlusvooru vaidlused ootavad alles kohtu valvsat pilku ja otsust, on Linnavolikogu otsustanud korrata oma diskrimineerivat otsust ka sel aastal.
Vastavalt Volikogu poolt kehtestatud korrale esitas MTÜ Sevenbow Rakvere linnale taotluse, küsides toetust 2019 Festhearti korraldamiseks. Kultuurikomisjon hindas kõiki taotluseid ning leidis, et meie taotlus on igati toetust väärt - vähe sellest, üldises pingereas olime pigem esimeste kui viimaste hulgas. Sellele vaatamata otsustas Volikogu vähendada meie toetust komisjoni ettepanekuga võrreldes 80%. Arvake ära, kas kõik teised toetused kinnitati vastavalt kehtivale korrale ja kultuurikomisjoni ettepanekule? Jah, muidugi!
Kui keegi veel küsib, miks on Festhearti vaja, siis antud juhtum on musternäidis. Diskrimin…

Festheart 2018 fotod

Head sõbrad!

Festreahrt 2018 fotod leiate siit

Kohtume juba 4.-6.10.2019 Rakvere Teatrikinos!


Info annetajatele

Head Festhearti annetajad!
Oleme tänaseks saatnud enamusele teist info annetuste eest kingitavate tasuta piletite või passide eest. Paraku mõned nimed on näoraamatust puudu või siis on esindatud kohe mitmekordselt. Seega kui ka Sina oled olnud see tore inimene, kes on meid toetanud, kuid mingil põhjusel pole info tasuta piletitest Sinuni jõudnud – ole armas ja kirjuta meile sevenbow@online.ee ning saadame Sulle vajaliku info.

Ägedaid filmielamusi!
Festhearti korraldusmeeskond