Otse põhisisu juurde

Michelle Emsoni dokumentaalfilmid


Michelle Emsoni dokumentaalfilmid 

Michelle Emson on inimõiguste aktivist, LGBT+ teemadel eestkõneleja ja dokumentaalfilmide režissöör Kanadast. Ta seisab LGBT+ identiteediga inimeste õiguste eest üle maailma ning on üks vaimse tervise kampaania "End the Stigma" eestkõnelejateks.

Tema esimene dokumentaalfilm "Ukraina Pride" esilinastus Kanada saatkonnas Kiievis 2015. aastal ning tema teine dokumentaalfilm "Transsooliste elu Sloveenias" võitis 2016. aastal Ljubljana rahvusvahelisel LGBT filmifestivalil publiku lemmikfilmi auhinna. Mõlemad filmid on valminud koostöös kohalike LGBT+ organisatsioonidega ja aidanud nende riikide aktivistidel edendada LGBT+ inimeste heaolu.

Michelle on saanud oma töö eest huvikaitse, kunsti ja inimõiguste vallas mitmeid auhindu. Ta on veendunud, et igaüks meist võib elada täisväärtuslikku ja tähenduslikku elu, kui me aktsepteerime oma tõelist ja ainulaadset isiksust ning teeme seda ka teiste puhul.

Transsooliste elu Sloveenias / Transgender Life in Slovenia
Kanada 2016
Režissöör: Michelle Emson

Dokumentaalfilm jutustab kümne transsoolise ja sooliselt mittebinaarse inimese loo Sloveeniast. Film pakub põnevat sisevaatlust väljakutsetesse ja probleemidesse, millega transsoolised inimesed peavad silmitsi seisma ning pakub võimalust vaadata nende argielu muresid ja rõõme.

"Transsooliste elu Sloveenias" võitis 2016. aastal Ljubljana rahvusvahelisel LGBT filmifestivalil publiku lemmikfilmi auhinna.

Filmi kestus: 40 minutit
Sloveeni keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Ukraina Pride - muutuste maailma looja 

Pride of Ukraine - Inspire a World of Change
Kanada 2015
Režissöör: Michelle Emson

Dokumentaalfilm Ukraina LGBT+ aktivistide püüdlustest korraldada Kiievis Ukraina esimene Pride. 2012. aastal luhtus ettevõtmine homofoobide tugeva vastasseisu tõttu. 2013. aastal said Ukraina aktivistid nii Euroopa kui Kanada poliitilise toetuse ja paraadi korraldamine läks korda. 2014. aastal jäi Pride ära, kuna Kiievi linnavõimud ei suutnud tagada ürituse turvalisust. Samal aastal saabusid neli Ukraina aktivisti Torontosse Maailma Pride'ile, et jagada teavet olukorrast oma riigist ja võitlusest, mida nad peavad siiani pidama riigis valitsevate homofoobsete hoiakute ja ka seadusandluse vastu.

Filmi kestus: 51 minutit
Inglise ja ukraina keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Vaata ka Tartu ja Tallinna linastuste infot siit

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Ole sõber, toeta Festhearti!

Kui Sa leiad, et meie algatus on toetust väärt, siis on Sul võimalus seda välja näidata. Esiteks loomulikult like ja jaga! Ja teiseks, kui soovid, siis meie konto on endiselt MTÜ Sevenbow EE652200221065965671. Märkides selgitusse „anonüümne annetus“, jääb asi vaid meie vahele.
Ja nagu ikka – annetades vähemalt 10 eurot kingime Sulle pileti ning annetades vähemalt 40 eurot on Festheart 2018 pass Sinu!
Kohtume 5.-7. oktoober Rakveres!

Festheart tuleb taas!

Hea Festhearti sõber!

Ajalugu kordub ja filmifestival tuleb taas! Seega võta kalender ja kirjuta sinna 5.-7. oktoober sisse!

Festivali tuules on ka Rakvere linnavolikogu taas maha saanud „ajaloolise“ otsusega. Sel korral otsustati festivali toetada 300 euroga, mis on eelmise aastaga võrreldes juba märkimisväärne tõus. Siiski – sel korral toetas Volikogu kõiki Kultuurikomisjoni poolt esitatud projekte täismahus, välja arvatud Festheart. Me ei tea veel, millega oleme selle erilise äramärkimise ära teeninud, kuid olgu öeldud, et kui teisi toetati täismahus (kuni 1500 eurot), siis meie toetust kärbiti 1200 euro võrra. Vaatamata sellele, et vahendeid oli ja Kultuurikomisjon oli otsustanud anda maksimaalse toetuse. Oli see nüüd selle eest, et saime Virumaa aasta teo kandidaadiks või selle eest, et Festheart oli ERMÜ aasta teo kandidaat – võta Sa kinni.

Ja nüüd on meil taas palve Sulle – kui Sa leiad, erinevalt linnavolikogust, et meie algatus on toetust väärt, siis on Sul võimalus seda väl…

Uued särgid valmis!

Valmis on saanud uhiuued Festhearti särgid! Sel korral on need ilma kuupäevadeta, seega kanna julgelt nii 5.-7. oktoobrini 2018 Rakveres kui ka igal muul ajal!
Särke saab meie käest - sõpradele hinnaga 12 eurot + transpordikulu (sõbrad võivad muidugi särgi eest ka suurema toetuse üle kanda, et saaksime oktoobris ägedama festivali).
Soovid särki - kirjuta meile FB-s või sevenbow@online.ee.
Meil on igasuguseid suuruseid: on tavalisi t-särke ja on ka selliseid, kuhu väljamaa keeles sisse kirjutatud "damas", ehk siis spetsiaalselt naistele mõeldud numbrid. Anna oma soovist teada ja kanna enda ja teiste rõõmuks!

Lisainfo:
Keio Soomelt
sevenbow@online.ee
Tel: 58 200 429