Otse põhisisu juurde

Esimene Festheart pakub läbilõiget LGBT kinokunstist


6.-8. oktoobrini toimub Rakveres esimene rahvusvaheline LGBTI Filmifestival Festheart. Festivali programm on kirev nagu vikerkaar, pakkudes väga erinevat kinokunsti igas eas ja huvidega publikule.
Festivali avab Soome 100 raames valminud film "Tom of Finland" - lugu maailmakuulsast kunstnikust, kes oma jõulise stiiliga on märkimisväärselt mõjutanud Soome kuvandit maailmas. Lisaks on võimalik festivali kõrvalprogrammis vaadata 26 aasta eest valminud dokumentaalfilmi, milles Tom of Finland ise räägib oma elust ja loomingust.
Festivali peakülaliseks on Gerald McCullouch, USA režissöör ja näitleja, kelle loomingust jõuavad festivali põhiprogrammi mängufilm "Daddy" ning kõrvalprogrammi "Mehine alastus" – avameelne dokumentaal stripibaari töötajatest.
Noortele ja nooremeelsetele linastub põhiprogrammis kultusliku Saksa noorteromaani põhjal vändatud "Maailma keskpaik", siiras Leedu film "Sangaile suvi" tütarlaste esimesest armastusest, Rootsi transsoolise noore tärkamise lugu "Midagi peab purunema" ja isegi lastefilm "Rara", milles 12-aastane Tšiili tüdruk peab kohanema kahe emaga. Ka lisaprogrammist leiab noortele sobivat – olgu selleks siis fantaasiaküllane transnoorte teemat käsitlev "Poiss? Tüdruk?" või pildikesed veidi kiiva kiskuvatest eneseotsingutest Rootsi lühifilmide programmis. Lisaks filmiprogrammile korraldab Eesti LGBT ühing festivali raames noortele suunatud arutelu LGBT noortest ühiskonnas.
Üheks üsna teravalt LGBT kogukonda puudutavaks teemaks ühiskonnas on seadusandlus. Antud teemade lahkamisel tuleb appi Inimõiguste Keskus, kes koostöös Soome Suursaatkonnaga korraldab Festheartil arutelu "Kooseluseadus – kas samm abieluvõrdsuse poole?". Lisaprogrammist leiab ka teemaga seostuva filmi "Sotsioloog ja karupoeg", mis avab sooneutraalse abieluseadusega tõstatunud teemasid Prantsusmaal. Seadusetuse varjukülgi näeb dokumentaalfilmis "Jaht: Venemaa sõda geide vastu".
Kergema komöödia austajad leiavad programmist Itaalia komöödia "Mina ja tema", mis lahkab peene huumoriga endise näitlejanna ja varem mehega abielus olnud arhitekti suhet. Sarnase huumoriga räägitakse lisaprogrammis olevas filmis "Pöörased jõulud" sellest, kuivõrd tolerantsed on ikkagi sallivuse etaloniks peetud rootslased. Hea tuju filmiks on programmis tempokas ja meeleolukas Hollandi muusikal "Jah, õde, ei, õde".
Kokku on filme ligi 15 riigist, eriti esinduslik on Rootsi programm, kust lisaks noortefilmidele ja jõulukomöödiale tuleb näitamisele Jonas Gardelli romaanitriloogial põhinev lühisari "Ära kunagi pühi pisaraid paljakäsi", dokumentaalfilm "Vikerkaare laul" LGBT-eakatest ja eksperimentaalfilm Andy Warholist, mida saabub esitlema ekstsentriline Poolas ja Rootsis töötav režissöör Malga Kubiak.
Lisaks kinokunstile ja aruteludele leiab Festhearti kavast ka Vikerruumi peo "Vikerheart", Rakvere Linnanoorte Näitetrupi monoetenduse "Seltskondliku läbikäimise õpetus" ning klaverikontserdi.
Festivalile paneb punkti värske Suurbritannia film "Õnnistatud maa", mida sobib vast kõige paremini iseloomustada tsitaadiga: "Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka armastus".

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Ole sõber, toeta Festhearti!

Kui Sa leiad, et meie algatus on toetust väärt, siis on Sul võimalus seda välja näidata. Esiteks loomulikult like ja jaga! Ja teiseks, kui soovid, siis meie konto on endiselt MTÜ Sevenbow EE652200221065965671. Märkides selgitusse „anonüümne annetus“, jääb asi vaid meie vahele.
Ja nagu ikka – annetades vähemalt 10 eurot kingime Sulle pileti ning annetades vähemalt 40 eurot on Festheart 2018 pass Sinu!
Kohtume 5.-7. oktoober Rakveres!

Festheart tuleb taas!

Hea Festhearti sõber!

Ajalugu kordub ja filmifestival tuleb taas! Seega võta kalender ja kirjuta sinna 5.-7. oktoober sisse!

Festivali tuules on ka Rakvere linnavolikogu taas maha saanud „ajaloolise“ otsusega. Sel korral otsustati festivali toetada 300 euroga, mis on eelmise aastaga võrreldes juba märkimisväärne tõus. Siiski – sel korral toetas Volikogu kõiki Kultuurikomisjoni poolt esitatud projekte täismahus, välja arvatud Festheart. Me ei tea veel, millega oleme selle erilise äramärkimise ära teeninud, kuid olgu öeldud, et kui teisi toetati täismahus (kuni 1500 eurot), siis meie toetust kärbiti 1200 euro võrra. Vaatamata sellele, et vahendeid oli ja Kultuurikomisjon oli otsustanud anda maksimaalse toetuse. Oli see nüüd selle eest, et saime Virumaa aasta teo kandidaadiks või selle eest, et Festheart oli ERMÜ aasta teo kandidaat – võta Sa kinni.

Ja nüüd on meil taas palve Sulle – kui Sa leiad, erinevalt linnavolikogust, et meie algatus on toetust väärt, siis on Sul võimalus seda väl…

Uued särgid valmis!

Valmis on saanud uhiuued Festhearti särgid! Sel korral on need ilma kuupäevadeta, seega kanna julgelt nii 5.-7. oktoobrini 2018 Rakveres kui ka igal muul ajal!
Särke saab meie käest - sõpradele hinnaga 12 eurot + transpordikulu (sõbrad võivad muidugi särgi eest ka suurema toetuse üle kanda, et saaksime oktoobris ägedama festivali).
Soovid särki - kirjuta meile FB-s või sevenbow@online.ee.
Meil on igasuguseid suuruseid: on tavalisi t-särke ja on ka selliseid, kuhu väljamaa keeles sisse kirjutatud "damas", ehk siis spetsiaalselt naistele mõeldud numbrid. Anna oma soovist teada ja kanna enda ja teiste rõõmuks!

Lisainfo:
Keio Soomelt
sevenbow@online.ee
Tel: 58 200 429