Otse põhisisu juurde

II Festheart räägib LGBTI kogukonnast spordis, balletimaailmas ja usus











II Festheart räägib LGBTI kogukonnast spordis, balletimaailmas ja usus
5.-7. oktoobril Rakveres toimuv LGBTI filmifestival Festheart näitab sel aastal põhiprogrammis ainult uusi ja väga uusi filme. Maailma kvaliteetkino kontsentratsioon Rakvere Teatrikinos on kahtlemata muljetavaldav. Festivali peakülaline on sel korral Kanada režissöör ja inimõiguste aktivist Michelle Emson.

Festivali avab tänavu Cannes'i filmifestivalil parima LGBT+ filmi Queer Palmi võitnud Belgia draama "Tüdruk", milles 15-aastane Lara pingutab baleriiniks saamise nimel, kuid raskemat võitlust tuleb tal pidada iseendaga, sest ta on sündinud poisina. Transsoolisus on teemaks ka Kanada komöödias "Veenus", mille peategelane Sid on arglikult valmis tunnistama, et tunneb end naisena, kui välja ilmub ta teismeline poeg, kellest Sidil aimugi ei olnud. Eneseotsinguid läbi värvika huumori pakub Itaalia teatraalne komöödia "Muinasjutt", mille kangelane kujutab ette, et ta on 50-aastate USA koduperenaine.

Siiani tabuteemaks olevast homoseksuaalsusest tippspordis räägib Šveitsi film "Mario", kus nimitegelasel tuleb valida klubijalgpallurikarjääri ja armastuse vahel. Samasuguste valikute ees seisavad lapsepõlvesõbrannad filmis "Sõnakuulmatus", kes ei saa käituda oma südame järgi, sest see on vastuvõetamatu nende usule. Prantsuse draama "Naudi, armasta ja jookse kiiresti", mis linastus tänavu Cannes'i festivali võistlusprogrammis, on lugu heal järjel küünilisest kirjanikust, kelle ellu toob uue ärkamise kohtumine provintsist pärit noormehega. Üks kohtumine muudab kõik ka Soome filmi "Sassis" peategelase Miku jaoks, sest suvilapuhkuse pöörab pea peale salapärane naabripoiss. Festivali lõpetab USA draama "Cameron Posti väärkasvatus", lugu konversiooniteraapiale allutatud teismelisest tütarlapsest, mis võitis viimasel Sundance'i festivalil USA draamafilmide kategooria peaauhinna.

Kõrvalprogrammis on balletihuvilistele vaatamiseks dokumentaalfilm "Varvaskingades mässajad", mis räägib maailmakuulsast komöödiatrupist Le Ballet Trockadero de Monte Carlo. Lisaks on kavas Venemaal valminud tragikoomiline lühifilm "Leo ja Orkaan", Eesti viimase aasta üks auhinnatumaid animatsioone "Manivald". Lisaprogrammis linastub ka dokumentaalfilm "Transsooliste elu Sloveenias", mida kommenteerib selle režissöör ja inimõiguste aktivist Michelle Emson Kanadast. Täismahus kõrvalprogramm avaldatakse käesoleva nädala lõpuks festivali blogis ja Facebooki lehel.

Festivali toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu, Kultuurkapital, Soome Suursaatkond, Šveitsi Saatkond, Kanada Saatkonna Eesti esindus, Eesti LGBT Ühing, Eesti Inimõiguste keskus, Rakvere Teatrikino, VIROL,  Rahva Raamat, Art Café, Art Hotell ja eraannetajad.

Lisainfo:
Keio Soomelt
58 200 429
sevenbow@online.ee
festheart.blogspot.com

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Toeta Festhearti!

Hea Festhearti sõber ja toetaja! Suur heameel on teada anda, et oleme taas hooga käima lükanud meie ühise suursündmuse korraldamise. Meie programmijuht on juba Berliinis parimaid filme välja valimas. Me oleme veendunud, et Festhearti on Eestile vaja ning et tal on siin oluline koht. IV Festheart tuleb varasematest festivalidest poole suurem – esimene nädalavahetus Tartus ja teine Rakveres. Ole sõber, pane õlg alla! Seda enam, et sel aastal ei saa meie pikaaegne partner, Sotsiaalministeerium, meid toetada. Kui soovid ja pead võimalikuks meid toetada, siis rahalise panuse saad kanda meie Swedbanki arveldusarvele: MTÜ SEVENBOW EE652200221065965671 Kui Sa ei soovi, et Sinu nimi avaldatakse toetajate hulgas, märgi annetuse selgitusse “anonüümne annetus”. Ja nagu ikka – annetades vähemalt 10 eurot, kingime Sulle pileti ning annetades vähemalt 60 eurot, on Festheart 2020 ühe linna pass Sinu! Kohtume 2. - 4.10.2020 Tartus ja 9. – 11.10.2020 Rakveres. Üheskoos sõbraliku

Rahvusvaheline LGBTI+ filmifestival Festheart alustab sel aastal Pärnus

Kolmandat aastat toimuv baltikumi ainus LGBTI+ filmifestival Festheart on laienenud Rakverest väljapoole. Käesoleva aasta esimene linastus toimub 26. septembril kell 20 Pärnu kultuuriklubis Tempel, kus linastub film "Metsikud ööd Emily seltsis". Humoorika eluloodraama peategelast Emily Dickinsoni (komöödianäitleja Molly Shannoni kehastuses) on alati peetud enesessetõmbunud müürililleks, kes elas 19. sajandi teises pooles Massachusettsi väikelinnas Amherstis tagasihoidlikku erakuelu. Tegelikult kirjutas ta luuletusi, küpsetas piparkooke ja nautis aastatepikkust kirglikku armusuhet oma sõbra ja vennanaise Susaniga. Dickinsoni loomingust, milleks on teadaolevalt 1775 lühiluuletust, jõudsid kirjaniku eluajal trükki kõigest 7, kuigi neid jahtisid nii kirjastajad kui ka luuletaja venna ambitsioonikas armuke, kes kõik lootsid Dickinsoni loomingu paistel endale tähelepanu tõmmata. Vaimukas ja särtsakas pilk kuivikuks peetud kirjaneitsi elule, mis paneb mõtlema, kuidas inimesest l

Festhearti noorteprogramm

Esimene LGBTI filmifestival Festheart toimub Rakveres 6.-8. oktoobrini. Festivali kavast leiab palju lahedat ka noortele – vahet pole, kas siis passi järgi või mõttes. Noortele ja nooremeelsetele linastub põhiprogrammis kultusliku Saksa noorteromaani põhjal vändatud "Maailma keskpaik", siiras Leedu film "Sangaile suvi" tütarlaste esimesest armastusest, Rootsi transsoolise noore tärkamise lugu "Midagi peab purunema" ja isegi lastefilm "Rara", milles 12-aastane Tšiili tüdruk peab kohanema kahe emaga. Ka lisaprogrammist leiab noortele sobivat – olgu selleks siis fantaasiaküllane transnoorte teemat käsitlev "Poiss? Tüdruk?" või pildikesed veidi kiiva kiskuvatest eneseotsingutest Rootsi lühifilmide programmis. Lisaks filmiprogrammile korraldab Eesti LGBT ühing festivali raames noortele suunatud arutelu LGBT noortest ühiskonnas. Ole kohal!