Otse põhisisu juurde

II Festheart räägib LGBTI kogukonnast spordis, balletimaailmas ja usus











II Festheart räägib LGBTI kogukonnast spordis, balletimaailmas ja usus
5.-7. oktoobril Rakveres toimuv LGBTI filmifestival Festheart näitab sel aastal põhiprogrammis ainult uusi ja väga uusi filme. Maailma kvaliteetkino kontsentratsioon Rakvere Teatrikinos on kahtlemata muljetavaldav. Festivali peakülaline on sel korral Kanada režissöör ja inimõiguste aktivist Michelle Emson.

Festivali avab tänavu Cannes'i filmifestivalil parima LGBT+ filmi Queer Palmi võitnud Belgia draama "Tüdruk", milles 15-aastane Lara pingutab baleriiniks saamise nimel, kuid raskemat võitlust tuleb tal pidada iseendaga, sest ta on sündinud poisina. Transsoolisus on teemaks ka Kanada komöödias "Veenus", mille peategelane Sid on arglikult valmis tunnistama, et tunneb end naisena, kui välja ilmub ta teismeline poeg, kellest Sidil aimugi ei olnud. Eneseotsinguid läbi värvika huumori pakub Itaalia teatraalne komöödia "Muinasjutt", mille kangelane kujutab ette, et ta on 50-aastate USA koduperenaine.

Siiani tabuteemaks olevast homoseksuaalsusest tippspordis räägib Šveitsi film "Mario", kus nimitegelasel tuleb valida klubijalgpallurikarjääri ja armastuse vahel. Samasuguste valikute ees seisavad lapsepõlvesõbrannad filmis "Sõnakuulmatus", kes ei saa käituda oma südame järgi, sest see on vastuvõetamatu nende usule. Prantsuse draama "Naudi, armasta ja jookse kiiresti", mis linastus tänavu Cannes'i festivali võistlusprogrammis, on lugu heal järjel küünilisest kirjanikust, kelle ellu toob uue ärkamise kohtumine provintsist pärit noormehega. Üks kohtumine muudab kõik ka Soome filmi "Sassis" peategelase Miku jaoks, sest suvilapuhkuse pöörab pea peale salapärane naabripoiss. Festivali lõpetab USA draama "Cameron Posti väärkasvatus", lugu konversiooniteraapiale allutatud teismelisest tütarlapsest, mis võitis viimasel Sundance'i festivalil USA draamafilmide kategooria peaauhinna.

Kõrvalprogrammis on balletihuvilistele vaatamiseks dokumentaalfilm "Varvaskingades mässajad", mis räägib maailmakuulsast komöödiatrupist Le Ballet Trockadero de Monte Carlo. Lisaks on kavas Venemaal valminud tragikoomiline lühifilm "Leo ja Orkaan", Eesti viimase aasta üks auhinnatumaid animatsioone "Manivald". Lisaprogrammis linastub ka dokumentaalfilm "Transsooliste elu Sloveenias", mida kommenteerib selle režissöör ja inimõiguste aktivist Michelle Emson Kanadast. Täismahus kõrvalprogramm avaldatakse käesoleva nädala lõpuks festivali blogis ja Facebooki lehel.

Festivali toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu, Kultuurkapital, Soome Suursaatkond, Šveitsi Saatkond, Kanada Saatkonna Eesti esindus, Eesti LGBT Ühing, Eesti Inimõiguste keskus, Rakvere Teatrikino, VIROL,  Rahva Raamat, Art Café, Art Hotell ja eraannetajad.

Lisainfo:
Keio Soomelt
58 200 429
sevenbow@online.ee
festheart.blogspot.com

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Neljas eelseanss: Vennaskond

Festhearti neljas eelseanss toimub 28. augustil kell 21 Art Café hoovis! Sel korral oleme valinud pisut tõsisema sisuga kuid väga hea filmi - Vennaskond. Heast perekonnast pärit Lars peab hämaratel asjaoludel loobuma sõjaväelaseametist ning oma vanemate meelehärmiks ühineb neonatsidega. Muuhulgas geivaenulikkuse poolest tuntud liikumise ridadest leiab Lars eneselegi ootamatult Jimmy, kelle vastuarmastus seab ohtu mõlema elud. Jimmyt kehastav David Dencik võitis rolli eest 2009. aastal Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivalil parima meesosatäitja auhinna. Larsi rollis astub üles Thure Lindhardt, keda võib praegu ekraanidel näha teises geiarmastuse-teemalises filmis "Ära kaota lootust". Film linastub koostöös Taani saatkonnaga Taani Filmiinstituudi toel. Linastub taani keeles, eestikeelsete subtiitritega. Filmile kehtib vanusepiir - alla 14 keelatud. Sissepääs tasuta! Oleme tänulikud vaba annetuse eest Festhearti toetuseks. Vihmase ilma korral toimub seanss juba tutta...

Festheart tuleb taas

... suuremalt kui varem! Lisaks traditsioonilisele nädalavahetusele Rakveres, sel korral 4.-6. oktoober 2019, korraldame 26.09 seansi Pärnus ja 28.09 Tartus. Täpne programm juba augustis!

Algus

Augustis 2016 tuli Teet Arknale Keiole külla. Sume sügisene õhtu tee ja lihapirukatega aias, mis kulges edasi õhtusöögiks. Keio tegi seenekastet (saades hiljem teada, et Teet seeni ei söö). Nagu ikka – parandati maailma. Muuhulgas tuli teemaks ka peagi valmiv Rakvere Kino ja ühel hetkel käis Teet välja mõtte korraldada Rakveres LGBTI filmifestival. Samal õhtul sai selle üle pisut mõeldud, ka elukaaslaselt „jah“ sõna nõutatud ja kogu protsess algas. Tasapisi hakkasime enda ideed inimeste peal testima – esialgu juba mainitud elukaaslane, seejärel lähemad sõbrad, Võrdõigusvolinik ja OMA keskus. Esimene ametlik väljaastumine tuli novembris, kui esitasime taotluse Rakvere Linnavolikogule. Vahepeal liitus korraldajatega Tiina – vaieldamatult üks suurimaid filmieksperte piirkonnas. Taas paar kuud vaikset asjaajamist. Üks esimesi käike oli Rakvere Teatrisse. Tutvustasime oma ideed ja meile isegi pisukese üllatusena saime vastuseks koheselt, et: „Muidugi, tehke ära!“ Tõsi, Teatrile oleme j...