Otse põhisisu juurde

Head sõbrad!

Hea külaline, sõber ja mõttekaaslane!
Kui esimese Festhearti avamisel oktoobris 2017 käisime välja lubaduse, et 364 päeva pärast kohtume taas, polnud sel kõigel muud alust kui pelgalt lootus ja teadmine, et me ei anna kergelt alla. Tänaseks on sellest lubadusest saanud teine Festheart – sündmus, kus meil on võimalus nautida maailmatasemel kinokunsti ja üksteise head seltskonda.
Aastaga on palju juhtunud. Eesti kinodesse on jõudnud mitmed LGBTI kogukonda puudutavad filmid, on maha peetud mitu olulist debatti ning oleme juurde saanud hulga sõpru; ja mis seal salata, ka neid, kellele meie eksistents rõõmu ei paku, on.
Festheart toimub ainult tänu Sulle, hea toetaja ja sõber. Tänu Sinu annetusele ja toele oleme taas Rakvere teatrimäel – aitäh Sulle.
Aitäh, Tiina, Teet, Gert, Taavi, Kaisa, Villu, Mathias, Annabel, Indrek, Jan, Pauline, Merilen, Tiiu, Eveli ja kõik abilised, toetajad ja sõbrad - te moodustate inspireeriva meeskonna, kellega iga kell luurele minna. Tänu teile on meil võimalus kohtuda toredate inimeste ja hea maailmakinoga.
Loodan, et meie ühine panus pakub Sulle, hea sõber, positiivset elamust, annab mõtteainet ning avardab maailmapilti.
Kuni päevapoliitikas jätkub nii hirmutamine kui ka arglik vaikus, on äärmiselt oluline, et oleksime üksteisele olemas. Mitte ainult LGBTI kogukonnas, vaid ka laiemalt. Iga tunnustav sõna, hea pilk ja abistav samm mõistvalt inimeselt on toeks, et muuta meie Eesti inimsõbralikuks, hoolivaks ja (südames) soojaks paigaks.
Aitäh Sulle, hea sõber, et Sa olemas oled!

Keio Soomelt
Festhearti peakorraldaja

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Rahvusvaheline LGBTI+ filmifestival Festheart alustab sel aastal Pärnus

Kolmandat aastat toimuv baltikumi ainus LGBTI+ filmifestival Festheart on laienenud Rakverest väljapoole. Käesoleva aasta esimene linastus toimub 26. septembril kell 20 Pärnu kultuuriklubis Tempel, kus linastub film "Metsikud ööd Emily seltsis". Humoorika eluloodraama peategelast Emily Dickinsoni (komöödianäitleja Molly Shannoni kehastuses) on alati peetud enesessetõmbunud müürililleks, kes elas 19. sajandi teises pooles Massachusettsi väikelinnas Amherstis tagasihoidlikku erakuelu. Tegelikult kirjutas ta luuletusi, küpsetas piparkooke ja nautis aastatepikkust kirglikku armusuhet oma sõbra ja vennanaise Susaniga. Dickinsoni loomingust, milleks on teadaolevalt 1775 lühiluuletust, jõudsid kirjaniku eluajal trükki kõigest 7, kuigi neid jahtisid nii kirjastajad kui ka luuletaja venna ambitsioonikas armuke, kes kõik lootsid Dickinsoni loomingu paistel endale tähelepanu tõmmata. Vaimukas ja särtsakas pilk kuivikuks peetud kirjaneitsi elule, mis paneb mõtlema, kuidas inimesest l

Festheart teeb kummarduse laulu- ja tantsupeo juubeliaastale

4.-6. oktoobril toimub Rakveres taas LGBT+ filmifestival Festheart. Tegemist on Baltikumi ainsa regulaarse LGBT+ filmifestivaliga. Üritus toimub Rakvere Teatrikinos ja kultuurikeskuses juba kolmandat korda. Sel aastal eelnesid põhifestivalile esmakordselt seansid Pärnus ja Tartus. Festivali avafilmiks on Rootsis elava Gruusia juurtega režissööri Levan Akini "Ja siis me tantsisime" , mis sobib hästi laulu- ja tantsupeo juubeliaastasse. Gruusia rahvuslikku tantsu õppivate noorte seas on võrdselt oluline eneseteostus läbi tantsu ja oma südame järgimine tõelist armastust otsides. Cannes'i filmifestivalil publiku ja kriitikute kiidusõnu pälvinud linateos on võitnud auhindu Sarajevost Odessani ning valitud esindama Rootsit parima rahvusvahelise filmi Oscari-rallis. "Ja siis me tantsisime" jõuab pärast festivali ka Eesti kinodesse. Taas on festivali filmiprogrammis tähtsal kohal sporditeema, sest tihtipeale on isiklikus elus halvustamist kogevatele LGBT+ inimeste