Otse põhisisu juurde

II Festheart räägib LGBTI kogukonnast spordis, balletimaailmas ja usus











II Festheart räägib LGBTI kogukonnast spordis, balletimaailmas ja usus
5.-7. oktoobril Rakveres toimuv LGBTI filmifestival Festheart näitab sel aastal põhiprogrammis ainult uusi ja väga uusi filme. Maailma kvaliteetkino kontsentratsioon Rakvere Teatrikinos on kahtlemata muljetavaldav. Festivali peakülaline on sel korral Kanada režissöör ja inimõiguste aktivist Michelle Emson.

Festivali avab tänavu Cannes'i filmifestivalil parima LGBT+ filmi Queer Palmi võitnud Belgia draama "Tüdruk", milles 15-aastane Lara pingutab baleriiniks saamise nimel, kuid raskemat võitlust tuleb tal pidada iseendaga, sest ta on sündinud poisina. Transsoolisus on teemaks ka Kanada komöödias "Veenus", mille peategelane Sid on arglikult valmis tunnistama, et tunneb end naisena, kui välja ilmub ta teismeline poeg, kellest Sidil aimugi ei olnud. Eneseotsinguid läbi värvika huumori pakub Itaalia teatraalne komöödia "Muinasjutt", mille kangelane kujutab ette, et ta on 50-aastate USA koduperenaine.

Siiani tabuteemaks olevast homoseksuaalsusest tippspordis räägib Šveitsi film "Mario", kus nimitegelasel tuleb valida klubijalgpallurikarjääri ja armastuse vahel. Samasuguste valikute ees seisavad lapsepõlvesõbrannad filmis "Sõnakuulmatus", kes ei saa käituda oma südame järgi, sest see on vastuvõetamatu nende usule. Prantsuse draama "Naudi, armasta ja jookse kiiresti", mis linastus tänavu Cannes'i festivali võistlusprogrammis, on lugu heal järjel küünilisest kirjanikust, kelle ellu toob uue ärkamise kohtumine provintsist pärit noormehega. Üks kohtumine muudab kõik ka Soome filmi "Sassis" peategelase Miku jaoks, sest suvilapuhkuse pöörab pea peale salapärane naabripoiss. Festivali lõpetab USA draama "Cameron Posti väärkasvatus", lugu konversiooniteraapiale allutatud teismelisest tütarlapsest, mis võitis viimasel Sundance'i festivalil USA draamafilmide kategooria peaauhinna.

Kõrvalprogrammis on balletihuvilistele vaatamiseks dokumentaalfilm "Varvaskingades mässajad", mis räägib maailmakuulsast komöödiatrupist Le Ballet Trockadero de Monte Carlo. Lisaks on kavas Venemaal valminud tragikoomiline lühifilm "Leo ja Orkaan", Eesti viimase aasta üks auhinnatumaid animatsioone "Manivald". Lisaprogrammis linastub ka dokumentaalfilm "Transsooliste elu Sloveenias", mida kommenteerib selle režissöör ja inimõiguste aktivist Michelle Emson Kanadast. Täismahus kõrvalprogramm avaldatakse käesoleva nädala lõpuks festivali blogis ja Facebooki lehel.

Festivali toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu, Kultuurkapital, Soome Suursaatkond, Šveitsi Saatkond, Kanada Saatkonna Eesti esindus, Eesti LGBT Ühing, Eesti Inimõiguste keskus, Rakvere Teatrikino, VIROL,  Rahva Raamat, Art Café, Art Hotell ja eraannetajad.

Lisainfo:
Keio Soomelt
58 200 429
sevenbow@online.ee
festheart.blogspot.com

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Rahvusvaheline LGBTI+ filmifestival Festheart alustab sel aastal Pärnus

Kolmandat aastat toimuv baltikumi ainus LGBTI+ filmifestival Festheart on laienenud Rakverest väljapoole. Käesoleva aasta esimene linastus toimub 26. septembril kell 20 Pärnu kultuuriklubis Tempel, kus linastub film "Metsikud ööd Emily seltsis". Humoorika eluloodraama peategelast Emily Dickinsoni (komöödianäitleja Molly Shannoni kehastuses) on alati peetud enesessetõmbunud müürililleks, kes elas 19. sajandi teises pooles Massachusettsi väikelinnas Amherstis tagasihoidlikku erakuelu. Tegelikult kirjutas ta luuletusi, küpsetas piparkooke ja nautis aastatepikkust kirglikku armusuhet oma sõbra ja vennanaise Susaniga. Dickinsoni loomingust, milleks on teadaolevalt 1775 lühiluuletust, jõudsid kirjaniku eluajal trükki kõigest 7, kuigi neid jahtisid nii kirjastajad kui ka luuletaja venna ambitsioonikas armuke, kes kõik lootsid Dickinsoni loomingu paistel endale tähelepanu tõmmata. Vaimukas ja särtsakas pilk kuivikuks peetud kirjaneitsi elule, mis paneb mõtlema, kuidas inimesest l

Festheart teeb kummarduse laulu- ja tantsupeo juubeliaastale

4.-6. oktoobril toimub Rakveres taas LGBT+ filmifestival Festheart. Tegemist on Baltikumi ainsa regulaarse LGBT+ filmifestivaliga. Üritus toimub Rakvere Teatrikinos ja kultuurikeskuses juba kolmandat korda. Sel aastal eelnesid põhifestivalile esmakordselt seansid Pärnus ja Tartus. Festivali avafilmiks on Rootsis elava Gruusia juurtega režissööri Levan Akini "Ja siis me tantsisime" , mis sobib hästi laulu- ja tantsupeo juubeliaastasse. Gruusia rahvuslikku tantsu õppivate noorte seas on võrdselt oluline eneseteostus läbi tantsu ja oma südame järgimine tõelist armastust otsides. Cannes'i filmifestivalil publiku ja kriitikute kiidusõnu pälvinud linateos on võitnud auhindu Sarajevost Odessani ning valitud esindama Rootsit parima rahvusvahelise filmi Oscari-rallis. "Ja siis me tantsisime" jõuab pärast festivali ka Eesti kinodesse. Taas on festivali filmiprogrammis tähtsal kohal sporditeema, sest tihtipeale on isiklikus elus halvustamist kogevatele LGBT+ inimeste