Otse põhisisu juurde

Festheart Narvas

Eesti esimene LGBTI filmifestival jõuab Narva

Möödunud aastal Rakveres esimest korda toimunud LGBTI filmifestival Festheart jõuab 2018 aasta festivali eelseanssidega ka Ida-Virumaale. Festhearti Narva eelseanss toimub esmaspäeval, 21. mail kell 18 Tartu Ülikooli Narva Kolledžis. Linastub esimese Festhearti avafilm „Tom of Finland“. Festivali peakorraldaja Keio Soomelti sõnul on sel aastal võetud eesmärgiks jõuda eelseanssidega ka Rakverest välja. Seega toimuvad esimesed eelseansid juba maikuus Kuressaares ja Narvas. Põhifestival toimub 5.-7. oktoobrini Rakvere Teatrikinos.

Tom of Finland on 2017 aastal Soome sajandaks juubeliks valminud film (koostöös Rootsi, Taani Saksamaa ja USA-ga), mille režissöör on Dome Karukoski. Osades Pekka Strang, Lauri Tilkanen, Jessica Grabowsky, Jakob Oftebro.

Autasustatud ohvitser Touko Laaksonen naaseb koju pärast põrgulikku ja kangelaslikku teenistust Teises maailmasõjas ning avastab, et elu rahuaegses Soomes on ühtviisi piinarikas. Sõjajärgne Helsingi kirendab homofoobsest tagakiusamisest, kus mehi survestatakse abielluma naistega ja nendega lapsi saama. Touko leiab varjupaiga oma kunstis, mis keskendub homoerootilistele joonistustele musklilistest meestest. Tema töö, mille tegi tuntuks ta signatuur "Tom of Finland", hoogustas geiliikumise levikut ja sai põlvkonna sümboliks.

Filmi kestus 115 minutit. Soome, inglise ja saksa keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega. K14 (alla 14 eluaasta keelatud). Sissepääs on tasuta, korraldajad tänavad vaba annetuse eest Festheart 2018 toetuseks. Toetajad Eesti Kultuurkapital ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu.

Lisainfo:
Keio Soomelt
sevenbow@online.ee
Tel: 58 200 429

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Rahvusvaheline LGBTI+ filmifestival Festheart alustab sel aastal Pärnus

Kolmandat aastat toimuv baltikumi ainus LGBTI+ filmifestival Festheart on laienenud Rakverest väljapoole. Käesoleva aasta esimene linastus toimub 26. septembril kell 20 Pärnu kultuuriklubis Tempel, kus linastub film "Metsikud ööd Emily seltsis". Humoorika eluloodraama peategelast Emily Dickinsoni (komöödianäitleja Molly Shannoni kehastuses) on alati peetud enesessetõmbunud müürililleks, kes elas 19. sajandi teises pooles Massachusettsi väikelinnas Amherstis tagasihoidlikku erakuelu. Tegelikult kirjutas ta luuletusi, küpsetas piparkooke ja nautis aastatepikkust kirglikku armusuhet oma sõbra ja vennanaise Susaniga. Dickinsoni loomingust, milleks on teadaolevalt 1775 lühiluuletust, jõudsid kirjaniku eluajal trükki kõigest 7, kuigi neid jahtisid nii kirjastajad kui ka luuletaja venna ambitsioonikas armuke, kes kõik lootsid Dickinsoni loomingu paistel endale tähelepanu tõmmata. Vaimukas ja särtsakas pilk kuivikuks peetud kirjaneitsi elule, mis paneb mõtlema, kuidas inimesest l

Festheart teeb kummarduse laulu- ja tantsupeo juubeliaastale

4.-6. oktoobril toimub Rakveres taas LGBT+ filmifestival Festheart. Tegemist on Baltikumi ainsa regulaarse LGBT+ filmifestivaliga. Üritus toimub Rakvere Teatrikinos ja kultuurikeskuses juba kolmandat korda. Sel aastal eelnesid põhifestivalile esmakordselt seansid Pärnus ja Tartus. Festivali avafilmiks on Rootsis elava Gruusia juurtega režissööri Levan Akini "Ja siis me tantsisime" , mis sobib hästi laulu- ja tantsupeo juubeliaastasse. Gruusia rahvuslikku tantsu õppivate noorte seas on võrdselt oluline eneseteostus läbi tantsu ja oma südame järgimine tõelist armastust otsides. Cannes'i filmifestivalil publiku ja kriitikute kiidusõnu pälvinud linateos on võitnud auhindu Sarajevost Odessani ning valitud esindama Rootsit parima rahvusvahelise filmi Oscari-rallis. "Ja siis me tantsisime" jõuab pärast festivali ka Eesti kinodesse. Taas on festivali filmiprogrammis tähtsal kohal sporditeema, sest tihtipeale on isiklikus elus halvustamist kogevatele LGBT+ inimeste