Otse põhisisu juurde

Algus

Augustis 2016 tuli Teet Arknale Keiole külla. Sume sügisene õhtu tee ja lihapirukatega aias, mis kulges edasi õhtusöögiks. Keio tegi seenekastet (saades hiljem teada, et Teet seeni ei söö). Nagu ikka – parandati maailma. Muuhulgas tuli teemaks ka peagi valmiv Rakvere Kino ja ühel hetkel käis Teet välja mõtte korraldada Rakveres LGBTI filmifestival. Samal õhtul sai selle üle pisut mõeldud, ka elukaaslaselt „jah“ sõna nõutatud ja kogu protsess algas.

Tasapisi hakkasime enda ideed inimeste peal testima – esialgu juba mainitud elukaaslane, seejärel lähemad sõbrad, Võrdõigusvolinik ja OMA keskus. Esimene ametlik väljaastumine tuli novembris, kui esitasime taotluse Rakvere Linnavolikogule. Vahepeal liitus korraldajatega Tiina – vaieldamatult üks suurimaid filmieksperte piirkonnas. Taas paar kuud vaikset asjaajamist. Üks esimesi käike oli Rakvere Teatrisse. Tutvustasime oma ideed ja meile isegi pisukese üllatusena saime vastuseks koheselt, et: „Muidugi, tehke ära!“ Tõsi, Teatrile oleme juriidiliselt rentnikud kuid nende moraalne tugi ja nõusolek olid ja on meile endiselt märkimisväärseks toeks.

Ja siis, veebruaris 2017, läks lahti. Taotlus tuli avalikuks ja puhkes sõda sotsiaalmeedias. Palju värvikaid kommentaare ja arvamusi, tuliseid toetajaid ja vastaseid. Oli väitlust, oli lahmimist, oli pisaraid ja naeru, naeru läbi pisarate ja pisaraid läbi naeru. Seda kõike on siiani! Kogu toonane melu tipnes Festhearti vastase meeleavaldusega Rakvere Linnavolikogu ees. See on esimene kord elus, kui keegi korraldas meie vastu meeleavalduse!

Vaatamata Linnavolikogu eitavale otsusele otsustasime protsessiga edasi minna. Muuhulgas korraldasime annetuskampaania – umbes kuuga kogusime pea 2500 eurot, ehk siis 1000 eurot rohkem kui Linnavolikogult taotlesime. Aitäh kõigile meie toetajatele! Usume, et suudame Teie abiga midagi maailmas muuta!

Siinkohal teeme tänukummarduse ka oma vastastele. Tänu teile oleme saanud meediakajastuse, mida poleks suutnud ise mitte kunagi kinni maksta. Lugematud kommentaarid, intervjuud ja arvamusavaldused. Olla ühel õhtul kõigis Eesti telekanalite uudistes – ühele väikelinna festivalile on see absoluutselt oluline!

Vahepeal oleme endale leidnud palju uusi sõpru nii Eesti Inimõiguste Keskuses, OMA Keskuses, Avatud Eesti Fondis kui mujal. Tasapisi laieneb võrgustik, mida on ürituse korraldamiseks vaja.

Ja siit edasi püüame olla oma korraldusajaloo dokumenteerimisel juba märksa täpsemad….. Hoia meie blogil silm peal!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Ole ausam kui Rakvere Linnavolikogu!

Rakvere Linn taaskord Festhearti ei toeta - Sul on võimalus olla parem inimene!
Miks kiusata ühe korra, kui saab ka rohkem? 30. jaanuaril andis Rakvere Volikogu ühe äraütlemata kehva kordusetenduse. Vaatamata sellele, et eelmise aasta taotlusvooru vaidlused ootavad alles kohtu valvsat pilku ja otsust, on Linnavolikogu otsustanud korrata oma diskrimineerivat otsust ka sel aastal.
Vastavalt Volikogu poolt kehtestatud korrale esitas MTÜ Sevenbow Rakvere linnale taotluse, küsides toetust 2019 Festhearti korraldamiseks. Kultuurikomisjon hindas kõiki taotluseid ning leidis, et meie taotlus on igati toetust väärt - vähe sellest, üldises pingereas olime pigem esimeste kui viimaste hulgas. Sellele vaatamata otsustas Volikogu vähendada meie toetust komisjoni ettepanekuga võrreldes 80%. Arvake ära, kas kõik teised toetused kinnitati vastavalt kehtivale korrale ja kultuurikomisjoni ettepanekule? Jah, muidugi!
Kui keegi veel küsib, miks on Festhearti vaja, siis antud juhtum on musternäidis. Diskrimin…

Info annetajatele

Head Festhearti annetajad!
Oleme tänaseks saatnud enamusele teist info annetuste eest kingitavate tasuta piletite või passide eest. Paraku mõned nimed on näoraamatust puudu või siis on esindatud kohe mitmekordselt. Seega kui ka Sina oled olnud see tore inimene, kes on meid toetanud, kuid mingil põhjusel pole info tasuta piletitest Sinuni jõudnud – ole armas ja kirjuta meile sevenbow@online.ee ning saadame Sulle vajaliku info.

Ägedaid filmielamusi!
Festhearti korraldusmeeskond

Ole sõber, toeta Festhearti!

Kui Sa leiad, et meie algatus on toetust väärt, siis on Sul võimalus seda välja näidata. Esiteks loomulikult like ja jaga! Ja teiseks, kui soovid, siis meie konto on endiselt MTÜ Sevenbow EE652200221065965671. Märkides selgitusse „anonüümne annetus“, jääb asi vaid meie vahele.
Ja nagu ikka – annetades vähemalt 10 eurot kingime Sulle pileti ning annetades vähemalt 40 eurot on Festheart 2018 pass Sinu!
Kohtume 5.-7. oktoober Rakveres!