Otse põhisisu juurde

Algus

Augustis 2016 tuli Teet Arknale Keiole külla. Sume sügisene õhtu tee ja lihapirukatega aias, mis kulges edasi õhtusöögiks. Keio tegi seenekastet (saades hiljem teada, et Teet seeni ei söö). Nagu ikka – parandati maailma. Muuhulgas tuli teemaks ka peagi valmiv Rakvere Kino ja ühel hetkel käis Teet välja mõtte korraldada Rakveres LGBTI filmifestival. Samal õhtul sai selle üle pisut mõeldud, ka elukaaslaselt „jah“ sõna nõutatud ja kogu protsess algas.

Tasapisi hakkasime enda ideed inimeste peal testima – esialgu juba mainitud elukaaslane, seejärel lähemad sõbrad, Võrdõigusvolinik ja OMA keskus. Esimene ametlik väljaastumine tuli novembris, kui esitasime taotluse Rakvere Linnavolikogule. Vahepeal liitus korraldajatega Tiina – vaieldamatult üks suurimaid filmieksperte piirkonnas. Taas paar kuud vaikset asjaajamist. Üks esimesi käike oli Rakvere Teatrisse. Tutvustasime oma ideed ja meile isegi pisukese üllatusena saime vastuseks koheselt, et: „Muidugi, tehke ära!“ Tõsi, Teatrile oleme juriidiliselt rentnikud kuid nende moraalne tugi ja nõusolek olid ja on meile endiselt märkimisväärseks toeks.

Ja siis, veebruaris 2017, läks lahti. Taotlus tuli avalikuks ja puhkes sõda sotsiaalmeedias. Palju värvikaid kommentaare ja arvamusi, tuliseid toetajaid ja vastaseid. Oli väitlust, oli lahmimist, oli pisaraid ja naeru, naeru läbi pisarate ja pisaraid läbi naeru. Seda kõike on siiani! Kogu toonane melu tipnes Festhearti vastase meeleavaldusega Rakvere Linnavolikogu ees. See on esimene kord elus, kui keegi korraldas meie vastu meeleavalduse!

Vaatamata Linnavolikogu eitavale otsusele otsustasime protsessiga edasi minna. Muuhulgas korraldasime annetuskampaania – umbes kuuga kogusime pea 2500 eurot, ehk siis 1000 eurot rohkem kui Linnavolikogult taotlesime. Aitäh kõigile meie toetajatele! Usume, et suudame Teie abiga midagi maailmas muuta!

Siinkohal teeme tänukummarduse ka oma vastastele. Tänu teile oleme saanud meediakajastuse, mida poleks suutnud ise mitte kunagi kinni maksta. Lugematud kommentaarid, intervjuud ja arvamusavaldused. Olla ühel õhtul kõigis Eesti telekanalite uudistes – ühele väikelinna festivalile on see absoluutselt oluline!

Vahepeal oleme endale leidnud palju uusi sõpru nii Eesti Inimõiguste Keskuses, OMA Keskuses, Avatud Eesti Fondis kui mujal. Tasapisi laieneb võrgustik, mida on ürituse korraldamiseks vaja.

Ja siit edasi püüame olla oma korraldusajaloo dokumenteerimisel juba märksa täpsemad….. Hoia meie blogil silm peal!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Ole sõber, toeta Festhearti!

Kui Sa leiad, et meie algatus on toetust väärt, siis on Sul võimalus seda välja näidata. Esiteks loomulikult like ja jaga! Ja teiseks, kui soovid, siis meie konto on endiselt MTÜ Sevenbow EE652200221065965671. Märkides selgitusse „anonüümne annetus“, jääb asi vaid meie vahele.
Ja nagu ikka – annetades vähemalt 10 eurot kingime Sulle pileti ning annetades vähemalt 40 eurot on Festheart 2018 pass Sinu!
Kohtume 5.-7. oktoober Rakveres!

Festheart tuleb taas!

Hea Festhearti sõber!

Ajalugu kordub ja filmifestival tuleb taas! Seega võta kalender ja kirjuta sinna 5.-7. oktoober sisse!

Festivali tuules on ka Rakvere linnavolikogu taas maha saanud „ajaloolise“ otsusega. Sel korral otsustati festivali toetada 300 euroga, mis on eelmise aastaga võrreldes juba märkimisväärne tõus. Siiski – sel korral toetas Volikogu kõiki Kultuurikomisjoni poolt esitatud projekte täismahus, välja arvatud Festheart. Me ei tea veel, millega oleme selle erilise äramärkimise ära teeninud, kuid olgu öeldud, et kui teisi toetati täismahus (kuni 1500 eurot), siis meie toetust kärbiti 1200 euro võrra. Vaatamata sellele, et vahendeid oli ja Kultuurikomisjon oli otsustanud anda maksimaalse toetuse. Oli see nüüd selle eest, et saime Virumaa aasta teo kandidaadiks või selle eest, et Festheart oli ERMÜ aasta teo kandidaat – võta Sa kinni.

Ja nüüd on meil taas palve Sulle – kui Sa leiad, erinevalt linnavolikogust, et meie algatus on toetust väärt, siis on Sul võimalus seda väl…

Uued särgid valmis!

Valmis on saanud uhiuued Festhearti särgid! Sel korral on need ilma kuupäevadeta, seega kanna julgelt nii 5.-7. oktoobrini 2018 Rakveres kui ka igal muul ajal!
Särke saab meie käest - sõpradele hinnaga 12 eurot + transpordikulu (sõbrad võivad muidugi särgi eest ka suurema toetuse üle kanda, et saaksime oktoobris ägedama festivali).
Soovid särki - kirjuta meile FB-s või sevenbow@online.ee.
Meil on igasuguseid suuruseid: on tavalisi t-särke ja on ka selliseid, kuhu väljamaa keeles sisse kirjutatud "damas", ehk siis spetsiaalselt naistele mõeldud numbrid. Anna oma soovist teada ja kanna enda ja teiste rõõmuks!

Lisainfo:
Keio Soomelt
sevenbow@online.ee
Tel: 58 200 429