Otse põhisisu juurde

TUPILAK

FestHearti heaks koostööpartneriks esimese festivali korraldamisel on Põhjamaade LGBT kultuuritöötajate ühendus Tupilak. See loodi 25 aastat tagasi LGBT kultuuri edendamise eesmärgil, sest tollal võitlesid enamik LGBT organisatsioone diskrimineerimise vastu ning tegelesid juriidilise temaatikaga. Tupilaki ülesandeks on esile tuua kultuuri kui suurepärast vahendit homofoobia, sallimatuse, nähtamatuse ja vaikimise vastu välja astumiseks. Organisatsiooni liikmeteks on ajakirjanikud, kirjalikud, lauljad, muusikud, kunstnikud, fotograafid, näitlejad, arhitektid, tantsijad, tõlkijad, filmitegijad ja teised kultuurivaldkonnas töötavad LGBT inimesed. Põhjamaid ühendavasse organisatsiooni kuulub liikmeid Gröönimaalt Soomeni, Islandilt Taani, Rootsist Fääri saarteni ja Ahvenamaalt Norrani. Algusest peale on ka Eesti, Läti ja Leedu kuulunud Põhjamaade ühisesse perre.

Tupilak aitas korraldada ka esimest LGBT filmiüritust Eestis, gei- ja lesbifilmide nädalat, mis toimus Tallinna Kinomajas 1996. aasta juulis.

Ühendusele nime andnud puukujuke Tupilak on pärit Gröönimaalt. Inuitide uskumuste järgi suudab ta vaenlasi hävitada. Tänapäeval peab Tupilak olema abiks võitluses homofoobia ja mahavaikimise vastu.

Tupilaki koostööpartneriks on ILGCN (International Lesbian and Gay Cultural Network, mugandatud nimega International Rainbow Culture Network).

www.tupilak.org

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Festheart tuleb taas

... suuremalt kui varem! Lisaks traditsioonilisele nädalavahetusele Rakveres, sel korral 4.-6. oktoober 2019, korraldame 26.09 seansi Pärnus ja 28.09 Tartus. Täpne programm juba augustis!

Toeta Festhearti!

Hea Festhearti sõber ja toetaja! Suur heameel on teada anda, et oleme taas hooga käima lükanud meie ühise suursündmuse korraldamise. Meie programmijuht on juba Berliinis parimaid filme välja valimas. Me oleme veendunud, et Festhearti on Eestile vaja ning et tal on siin oluline koht. IV Festheart tuleb varasematest festivalidest poole suurem – esimene nädalavahetus Tartus ja teine Rakveres. Ole sõber, pane õlg alla! Seda enam, et sel aastal ei saa meie pikaaegne partner, Sotsiaalministeerium, meid toetada. Kui soovid ja pead võimalikuks meid toetada, siis rahalise panuse saad kanda meie Swedbanki arveldusarvele: MTÜ SEVENBOW EE652200221065965671 Kui Sa ei soovi, et Sinu nimi avaldatakse toetajate hulgas, märgi annetuse selgitusse “anonüümne annetus”. Ja nagu ikka – annetades vähemalt 10 eurot, kingime Sulle pileti ning annetades vähemalt 60 eurot, on Festheart 2020 ühe linna pass Sinu! Kohtume 2. - 4.10.2020 Tartus ja 9. – 11.10.2020 Rakveres. Üheskoos sõbraliku