Otse põhisisu juurde

Rootsi lühifilmid

Lämbumisest / On Suffocation
Rootsi 2013
Režissöör: Jenifer Malmqvist
Osades: Poyan Karimi, Peshang Rad, Ali Dawoud

Häiriv, aga oluline film sellest, kuidas süsteem muutub tähtsamaks inimese elust. Seitse dialoogita minutit. Ja see kõik võiks tegelikult juhtuda...

Filmi kestus: 7 minutit

Rahukõnelused / I fred

Rootsi 2004
Režissöör: Jenifer Malmqvist
Osades: Josefina Blomberg, Ylva Larsson, Åsa Söderling Kajic

Jonna ja tema sõbranna Emelie mängivad sõdureid, aga Jonna emale hakkab tunduma, et mäng ei kulge päris nii nagu peaks. Tüdruku sõnatu vastuhakk emale žestide keeles vastandumas ema soovile saada konkreetseid selgitusi.

Filmi kestus: 14 minutit
Rootsi keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Sünnipäev / Födelsedag
Rootsi / Poola 2010
Režissöör: Jenifer Malmqvist
Osades: Åsa Karlin, Lotten Roos, August Lindmark, Liva Leijnse Elkjaer

Sara korraldab oma naise Katarina sünnipäeval üllatuspeo, abiks tütar Johanna ja sõber Fredrik. Katarinal on talle aga uudis. Sara rõõmu peo üle varjutavad rusutus ja üksildus. Johanna abiga tuleb ta oma tunnetega toime.

Filmi kestus: 18 minutit
Rootsi keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Poiste mäng / Boygame
Rootsi 2013
Režissöör: Anna Österlund Nolskog
Osades: Charlie Gustafsson, Joakim Lang, Sophie Adolfsson

Parimad sõbrad John ja Niclas on 15-aastased. Kartes meeldivatele tüdrukutele ligi pääsedes endast voodis liiga saamatut muljet jätta, lepivad poisid kokku, et on vaja omavahel pisut harjutada.

Filmi kestus: 15 minutit
Rootsi keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Naabri kirjad / Next Door Letters
Rootsi 2012
Režissöör: Sascha Fühlscher
Hääled: Olivia Malmqvist, Shahin Rezayi, Sara Jaffar

Lilja ja Sandra otsustavad Melitta kulul nalja teha. Nad saadavad talle armastuskirja, mille saatjaks on märgitud väljamõeldud poiss Milan. Kui Lilja kirja vastu saab, alustab ta salajast kirjavahetust. Tühisest naljast alguse saanud sündmuste jada muudab Lilja elu.

Filmi kestus: 14 minutit
Rootsi keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Ladyboy
Rootsi 2012
Režissöörid: David Sandberg ja Claes Lundin

Animeeritud dokumentaalfilm räägib Tai naisest, kes pärast sookorrigeerimisoperatsiooni peab vastu võtma oma elu kõige tähtsama otsuse. Kas järgneda oma armastatule Kanadasse või jääda Bangkokki, et prostituudina töötades perele raha teenida? Otsus on raskem kui kõrvaltvaataja iial arvata oskaks.

Filmi kestus: 8 minutit
Inglise keeles.

Reel
Rootsi 2013
Režissöör: Jens Choong
Osades: Fanny Ketter, Toft Hervén

Robert ja Victor on 15-aastased parimad sõbrad. Homme peab Victor ära kolima oma uude kodulinna. Viimasel ühisel päeval hulguvad poisid ringi ja teevad oma tavapäraseid tempe. Tasapisi saab selgeks, et nende vahel on midagi enamat kui lihtsalt sõprus.

Filmi kestus: 13 minutit
Rootsi keeles, ingliskeelsete subtiitritega.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Festheart tuleb taas

... suuremalt kui varem! Lisaks traditsioonilisele nädalavahetusele Rakveres, sel korral 4.-6. oktoober 2019, korraldame 26.09 seansi Pärnus ja 28.09 Tartus. Täpne programm juba augustis!

Toeta Festhearti!

Hea Festhearti sõber ja toetaja! Suur heameel on teada anda, et oleme taas hooga käima lükanud meie ühise suursündmuse korraldamise. Meie programmijuht on juba Berliinis parimaid filme välja valimas. Me oleme veendunud, et Festhearti on Eestile vaja ning et tal on siin oluline koht. IV Festheart tuleb varasematest festivalidest poole suurem – esimene nädalavahetus Tartus ja teine Rakveres. Ole sõber, pane õlg alla! Seda enam, et sel aastal ei saa meie pikaaegne partner, Sotsiaalministeerium, meid toetada. Kui soovid ja pead võimalikuks meid toetada, siis rahalise panuse saad kanda meie Swedbanki arveldusarvele: MTÜ SEVENBOW EE652200221065965671 Kui Sa ei soovi, et Sinu nimi avaldatakse toetajate hulgas, märgi annetuse selgitusse “anonüümne annetus”. Ja nagu ikka – annetades vähemalt 10 eurot, kingime Sulle pileti ning annetades vähemalt 60 eurot, on Festheart 2020 ühe linna pass Sinu! Kohtume 2. - 4.10.2020 Tartus ja 9. – 11.10.2020 Rakveres. Üheskoos sõbraliku