Otse põhisisu juurde

Poiss? Tüdruk?

Pojkarna
Rootsi / Soome 2015
Režissöör: Alexandra-Therese Keining
Osades: Tuva Jagell, Emrik Öhlander, Wilma Holmén, Vilgot Ostwald Vesterlund, Louise Nyvall, Alexander Gustavsson

Maagilise noortefilmi peategelasteks on sõbrannad Kim, Bella ja Momo, kes panevad kasvama salapärase taime. Selle õitest nõrgub imelikku nestet, mida maitsnud tüdrukud muutuvad üleöö poisteks. Esialgu teeb selline metamorfoos neile nalja, kuid peagi sunnib pöörama pilgu enda soo ja seksuaalsuse poole, sest poistena avalikkuse ette ilmudes tekivad ootamatud kiusatused, tunded ja suhted. Arusaam, et tegu ei ole tühipalja seiklusega, on noortele hirmutav.

Jessica Schiefaueri populaarse noorsooromaani ekraniseeringus on halastamatult ausalt välja toodud sugude ebavõrdsus ja transsooline ärkamine, mis põhjustab ka koolikiusamist. "Poiss? Tüdruk?" oli mullu Euroopa Filmiakadeemia noore publiku auhinna nominent.

Filmi kestus: 106 minutit
Rootsi keeles, eestikeelsete subtiitritega.
L

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Festheart tuleb taas

... suuremalt kui varem! Lisaks traditsioonilisele nädalavahetusele Rakveres, sel korral 4.-6. oktoober 2019, korraldame 26.09 seansi Pärnus ja 28.09 Tartus. Täpne programm juba augustis!

Toeta Festhearti!

Hea Festhearti sõber ja toetaja! Suur heameel on teada anda, et oleme taas hooga käima lükanud meie ühise suursündmuse korraldamise. Meie programmijuht on juba Berliinis parimaid filme välja valimas. Me oleme veendunud, et Festhearti on Eestile vaja ning et tal on siin oluline koht. IV Festheart tuleb varasematest festivalidest poole suurem – esimene nädalavahetus Tartus ja teine Rakveres. Ole sõber, pane õlg alla! Seda enam, et sel aastal ei saa meie pikaaegne partner, Sotsiaalministeerium, meid toetada. Kui soovid ja pead võimalikuks meid toetada, siis rahalise panuse saad kanda meie Swedbanki arveldusarvele: MTÜ SEVENBOW EE652200221065965671 Kui Sa ei soovi, et Sinu nimi avaldatakse toetajate hulgas, märgi annetuse selgitusse “anonüümne annetus”. Ja nagu ikka – annetades vähemalt 10 eurot, kingime Sulle pileti ning annetades vähemalt 60 eurot, on Festheart 2020 ühe linna pass Sinu! Kohtume 2. - 4.10.2020 Tartus ja 9. – 11.10.2020 Rakveres. Üheskoos sõbraliku