Otse põhisisu juurde

Midagi peab purunema

Nånting måste gå sönder
Rootsi 2014
Režissöör: Ester Martin Bergsmark
Osades: Saga Becker, Iggy Malmborg, Shima Niavarani, Mattias Åhlén

20-aastates Sebastian üritab sobituda talle ühiskonnas ette nähtud soorolliga ja käituda nagu mees, kuigi see pole talle omane. Kohtumine elurõõmsa ja vabameelse Andreasega toob masenduses Sebastiani silmi taas sära ja nii pääseb välja julge neiu Ellie - see, kellena Sebastian end tegelikult tunneb. Ühiselt Stockholmi äärelinnas seigeldes kasvab noorte tutvus sõpruseks ja sealt edasi on ainult samm tõsisema suhteni. Sebastiani/Ellie jaoks loksub kõik paika, samas on oma heteroseksuaalsuses veendunud Andrease jaoks uus suhe küll meeldiv, kuid ka segadusse ajav. "Ma ei ole homo," ütleb ta. "Mina ka mitte," on Ellie vastus.

Saga Becker pälvis esimese transsoolise näitlejana Sebastiani/Ellie rolli eest Rootsi rahvusliku filmiauhinna Guldbagge parima naispeaosatäitja kategoorias. Andreast kehastav Iggy Lond Malmborg on osaliselt Eestis tegutsev etenduskunstnik, kelle viimased siin etendunud lavastused olid "b o n e r" ja "Physics and Phantasma".

Filmi kestus: 85 minutit
Rootsi keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega.
Mittesoovitav alla 12 eluaasta


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Festheart tuleb taas

... suuremalt kui varem! Lisaks traditsioonilisele nädalavahetusele Rakveres, sel korral 4.-6. oktoober 2019, korraldame 26.09 seansi Pärnus ja 28.09 Tartus. Täpne programm juba augustis!

Toeta Festhearti!

Hea Festhearti sõber ja toetaja! Suur heameel on teada anda, et oleme taas hooga käima lükanud meie ühise suursündmuse korraldamise. Meie programmijuht on juba Berliinis parimaid filme välja valimas. Me oleme veendunud, et Festhearti on Eestile vaja ning et tal on siin oluline koht. IV Festheart tuleb varasematest festivalidest poole suurem – esimene nädalavahetus Tartus ja teine Rakveres. Ole sõber, pane õlg alla! Seda enam, et sel aastal ei saa meie pikaaegne partner, Sotsiaalministeerium, meid toetada. Kui soovid ja pead võimalikuks meid toetada, siis rahalise panuse saad kanda meie Swedbanki arveldusarvele: MTÜ SEVENBOW EE652200221065965671 Kui Sa ei soovi, et Sinu nimi avaldatakse toetajate hulgas, märgi annetuse selgitusse “anonüümne annetus”. Ja nagu ikka – annetades vähemalt 10 eurot, kingime Sulle pileti ning annetades vähemalt 60 eurot, on Festheart 2020 ühe linna pass Sinu! Kohtume 2. - 4.10.2020 Tartus ja 9. – 11.10.2020 Rakveres. Üheskoos sõbraliku