Otse põhisisu juurde

Jaht: Venemaa sõda geide vastu

Hunted: The War against Gays in Russia
USA 2014
Režissöör: Ben Steele
Teksti loeb Matt Bomer

Venemaal legaliseeriti homoseksuaalsus üle 20 aasta tagasi, kuid LGBT-inimeste aktsepteerimise asemel on hoiakud teinud tagasikäiku. Enamik Venemaa homoseksuaale ei julge kapist välja tulla peljates reaktsioone kogukonnas, tööl ja ka pereringis. 2013. aastal vastu võetud propagandaseaduse tagajärjel on nende vastu suunatud rünnakud sagenenud. Nagu tõdeb üks sellise põhjendamata rünnaku tulemusel ühest silmast pimedaks jäänud mees: "Jahihooaeg on alanud ja meie oleme saagiks."

Moraali ja religiooni nimel geide vastu karistusaktsioone korraldavad kurjategijad jäävad enamasti karistamata. Nende arvates on homoseksuaalsus otseselt seotud pedofiiliaga ning vägivalda õigustatakse laste kaitsmise eesmärgil. Filmis on võikaid kaadreid selliste moraalijüngrite tegevusest lõksu meelitatud geide paljastamisel. LGBT kogukonna olukorrast annavad lisaks pildi lesbipaar, kes kardab, et riik võib neilt lapsed ära võtta, geiaktivist, kes korraldab ühemehemeeleavaldusi, sest rohkemate inimestega piketeerides võidakse sattuda seadusega vastuollu, ja heteroseksuaalne õpetaja, kes ei suuda jääda geide vastu korraldatud sõjas kõrvaltvaatajaks ja seab sellega ohtu oma töökoha.

Filmi kestus: 49 minutit
Inglise ja vene keeles, ingliskeelsete subtiitritega.
MS12

Filmiga seotud arutelu kohta leiad info siit


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Festheart tuleb taas

... suuremalt kui varem! Lisaks traditsioonilisele nädalavahetusele Rakveres, sel korral 4.-6. oktoober 2019, korraldame 26.09 seansi Pärnus ja 28.09 Tartus. Täpne programm juba augustis!

Toeta Festhearti!

Hea Festhearti sõber ja toetaja! Suur heameel on teada anda, et oleme taas hooga käima lükanud meie ühise suursündmuse korraldamise. Meie programmijuht on juba Berliinis parimaid filme välja valimas. Me oleme veendunud, et Festhearti on Eestile vaja ning et tal on siin oluline koht. IV Festheart tuleb varasematest festivalidest poole suurem – esimene nädalavahetus Tartus ja teine Rakveres. Ole sõber, pane õlg alla! Seda enam, et sel aastal ei saa meie pikaaegne partner, Sotsiaalministeerium, meid toetada. Kui soovid ja pead võimalikuks meid toetada, siis rahalise panuse saad kanda meie Swedbanki arveldusarvele: MTÜ SEVENBOW EE652200221065965671 Kui Sa ei soovi, et Sinu nimi avaldatakse toetajate hulgas, märgi annetuse selgitusse “anonüümne annetus”. Ja nagu ikka – annetades vähemalt 10 eurot, kingime Sulle pileti ning annetades vähemalt 60 eurot, on Festheart 2020 ühe linna pass Sinu! Kohtume 2. - 4.10.2020 Tartus ja 9. – 11.10.2020 Rakveres. Üheskoos sõbraliku