Otse põhisisu juurde

Daddy and the Muscle Academy

Soome 1991
Režissöör: Ilppo Pohjola

Dokumentaalfilm FestHearti avafilmi "Tom of Finland" nimikangelasest Touko Laaksonenist (1920–1991), kes on ilmselt üks tuntumaid soomlasi maailmas, kuigi soomlased ise ei teadnud oma Los Angeleses resideeruva "rahvuskangelase" nime ega nägu väga pikka aega. Vaid mõni nädal enne kunstniku surma esilinastunud dokumentaalfilm oli praktiliselt esimene positiivne hinnang Toukole tema kodumaal. Tom of Finland räägib selles oma nooruspõlvest, kui ta vaimustus maskuliinsetest töömeestest, kogemustest sõduritega Teises maailmasõjas ja teenitud kuulsusest USAs. Kunstnik kirjeldab ka oma joonistamismeetodit ning selgitab oma piltide personaalseid ja professionaalseid tagamaid.

Filmi kestus: 55 minutit
Inglise ja soome keeles, ingliskeelsete subtiitritega.
K16


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Festheart tuleb taas

... suuremalt kui varem! Lisaks traditsioonilisele nädalavahetusele Rakveres, sel korral 4.-6. oktoober 2019, korraldame 26.09 seansi Pärnus ja 28.09 Tartus. Täpne programm juba augustis!

Toeta Festhearti!

Hea Festhearti sõber ja toetaja! Suur heameel on teada anda, et oleme taas hooga käima lükanud meie ühise suursündmuse korraldamise. Meie programmijuht on juba Berliinis parimaid filme välja valimas. Me oleme veendunud, et Festhearti on Eestile vaja ning et tal on siin oluline koht. IV Festheart tuleb varasematest festivalidest poole suurem – esimene nädalavahetus Tartus ja teine Rakveres. Ole sõber, pane õlg alla! Seda enam, et sel aastal ei saa meie pikaaegne partner, Sotsiaalministeerium, meid toetada. Kui soovid ja pead võimalikuks meid toetada, siis rahalise panuse saad kanda meie Swedbanki arveldusarvele: MTÜ SEVENBOW EE652200221065965671 Kui Sa ei soovi, et Sinu nimi avaldatakse toetajate hulgas, märgi annetuse selgitusse “anonüümne annetus”. Ja nagu ikka – annetades vähemalt 10 eurot, kingime Sulle pileti ning annetades vähemalt 60 eurot, on Festheart 2020 ühe linna pass Sinu! Kohtume 2. - 4.10.2020 Tartus ja 9. – 11.10.2020 Rakveres. Üheskoos sõbraliku