Otse põhisisu juurde

Arutelud


L 7. oktoobril kell 12 Teatrikohvik
Arutelu: “Kooseluseadus – kas samm abieluvõrdsuse poole?”
6.-8. oktoobril toimub Rakveres LGBTI filmifestival Festheart, mille raames on võimalik nautida maailma filmikunsti, pidada sisukaid debatte ja avaldada arvamust LGBTI kogukonda puudutavatel teemadel. Festivali eesmärgiks on ühisosa leidmine erinevate ühiskonnagruppide vahel.

Festivali teisel päeval, 7. oktoobril kell 12.00-13.30 korraldavad Eesti Inimõiguste Keskus ja Soome Suursaatkond Eestis Rakvere teatri kohvikus seminar-arutelu, mis võtab fookusesse kahe riigi viimaste aastate arengud seksuaalvähemuste õiguste riiklikus tunnustamises. Eestis kehtib ligi kaks aastat kooseluseadus, kuid selle muretut kasutamist piirab rakendusseaduse puudumine. Selle aasta märtsis jõustus Soomes sooneutraalne abieluseadus. Tegu oli esimese seadusega Soomes, mis sai alguse kodanikuliikumisest, mille toetuseks koguti ligi 200 000 allkirja.

Arutelul tutvustavad eksperdid Eestist ja Soomest kuulajatele oma riikide arenguteed, peamisi õppetunde, väljakutseid ning tänast olukorda.

Aruteluga seotud filmi kohta leiad info siit

L 7, oktoobril kell 16 Teatrikohvik
Arutelu: "LGBT noored kogukonnas"

Suvel oli võimalik kuulata LGBT+ noorte mõtteid Baltic Pride konverentsi ajal paneelarutelu vormis, 1. septembril ilmus Sirbis artikkel, mis andis mõista, et neid noori on tegelikult ikka päris palju. Nüüd saame kokku Rakveres, et veelkord vaadata LGBT+ noorte sisse, millised on nende mured ja rõõmud, kas nad on siis nii erinevad oma heteroseksuaalsetest kaaslastest või mis nad ise soovivad oma erinevuse või sarnasusena välja tuua.
Arutelus osaleb 5 LGBT+ kogukonda kuuluvat noort ning arutelu juhib Eesti LGBT Ühingu haridusspetsialist Maret Ney.

P 8. oktoobril kell 13 Rahvamaja keldrisaal
Arutelu: "LGBT+ ja inimõigused Venemaal"Aleksei Sergeev on aktivist Peterburist, kes tegutseb organisatsioonis Alliance of Straights & LGBT for Equality (Альянс гетеросексуалов и ЛГБТ за равноправие). Rakveres näitab ta videosid aktsioonidest, mida inimõiguslased ja LGBT+ aktivistid on Venemaal läbi viinud, ning räägib inimõiguste ja LGBT+ õiguste olukorrast oma riigis ning kogukonna võitlustest ja võitudest.
Vestlus toimub inglise keeles.

Aruteluga seotud filmi kohta leiad info siit

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Ole ausam kui Rakvere Linnavolikogu!

Rakvere Linn taaskord Festhearti ei toeta - Sul on võimalus olla parem inimene!
Miks kiusata ühe korra, kui saab ka rohkem? 30. jaanuaril andis Rakvere Volikogu ühe äraütlemata kehva kordusetenduse. Vaatamata sellele, et eelmise aasta taotlusvooru vaidlused ootavad alles kohtu valvsat pilku ja otsust, on Linnavolikogu otsustanud korrata oma diskrimineerivat otsust ka sel aastal.
Vastavalt Volikogu poolt kehtestatud korrale esitas MTÜ Sevenbow Rakvere linnale taotluse, küsides toetust 2019 Festhearti korraldamiseks. Kultuurikomisjon hindas kõiki taotluseid ning leidis, et meie taotlus on igati toetust väärt - vähe sellest, üldises pingereas olime pigem esimeste kui viimaste hulgas. Sellele vaatamata otsustas Volikogu vähendada meie toetust komisjoni ettepanekuga võrreldes 80%. Arvake ära, kas kõik teised toetused kinnitati vastavalt kehtivale korrale ja kultuurikomisjoni ettepanekule? Jah, muidugi!
Kui keegi veel küsib, miks on Festhearti vaja, siis antud juhtum on musternäidis. Diskrimin…

Festheart 2018 fotod

Head sõbrad!

Festreahrt 2018 fotod leiate siit

Kohtume juba 4.-6.10.2019 Rakvere Teatrikinos!


Festheart tuleb taas

... suuremalt kui varem! Lisaks traditsioonilisele nädalavahetusele Rakveres, sel korral 4.-6. oktoober 2019, korraldame 26.09 seansi Pärnus ja 28.09 Tartus. Täpne programm juba augustis!