Otse põhisisu juurde

Arutelud


L 7. oktoobril kell 12 Teatrikohvik
Arutelu: “Kooseluseadus – kas samm abieluvõrdsuse poole?”
6.-8. oktoobril toimub Rakveres LGBTI filmifestival Festheart, mille raames on võimalik nautida maailma filmikunsti, pidada sisukaid debatte ja avaldada arvamust LGBTI kogukonda puudutavatel teemadel. Festivali eesmärgiks on ühisosa leidmine erinevate ühiskonnagruppide vahel.

Festivali teisel päeval, 7. oktoobril kell 12.00-13.30 korraldavad Eesti Inimõiguste Keskus ja Soome Suursaatkond Eestis Rakvere teatri kohvikus seminar-arutelu, mis võtab fookusesse kahe riigi viimaste aastate arengud seksuaalvähemuste õiguste riiklikus tunnustamises. Eestis kehtib ligi kaks aastat kooseluseadus, kuid selle muretut kasutamist piirab rakendusseaduse puudumine. Selle aasta märtsis jõustus Soomes sooneutraalne abieluseadus. Tegu oli esimese seadusega Soomes, mis sai alguse kodanikuliikumisest, mille toetuseks koguti ligi 200 000 allkirja.

Arutelul tutvustavad eksperdid Eestist ja Soomest kuulajatele oma riikide arenguteed, peamisi õppetunde, väljakutseid ning tänast olukorda.

Aruteluga seotud filmi kohta leiad info siit

L 7, oktoobril kell 16 Teatrikohvik
Arutelu: "LGBT noored kogukonnas"

Suvel oli võimalik kuulata LGBT+ noorte mõtteid Baltic Pride konverentsi ajal paneelarutelu vormis, 1. septembril ilmus Sirbis artikkel, mis andis mõista, et neid noori on tegelikult ikka päris palju. Nüüd saame kokku Rakveres, et veelkord vaadata LGBT+ noorte sisse, millised on nende mured ja rõõmud, kas nad on siis nii erinevad oma heteroseksuaalsetest kaaslastest või mis nad ise soovivad oma erinevuse või sarnasusena välja tuua.
Arutelus osaleb 5 LGBT+ kogukonda kuuluvat noort ning arutelu juhib Eesti LGBT Ühingu haridusspetsialist Maret Ney.

P 8. oktoobril kell 13 Rahvamaja keldrisaal
Arutelu: "LGBT+ ja inimõigused Venemaal"Aleksei Sergeev on aktivist Peterburist, kes tegutseb organisatsioonis Alliance of Straights & LGBT for Equality (Альянс гетеросексуалов и ЛГБТ за равноправие). Rakveres näitab ta videosid aktsioonidest, mida inimõiguslased ja LGBT+ aktivistid on Venemaal läbi viinud, ning räägib inimõiguste ja LGBT+ õiguste olukorrast oma riigis ning kogukonna võitlustest ja võitudest.
Vestlus toimub inglise keeles.

Aruteluga seotud filmi kohta leiad info siit

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Festheart tuleb taas

... suuremalt kui varem! Lisaks traditsioonilisele nädalavahetusele Rakveres, sel korral 4.-6. oktoober 2019, korraldame 26.09 seansi Pärnus ja 28.09 Tartus. Täpne programm juba augustis!

Toeta Festhearti!

Hea Festhearti sõber ja toetaja! Suur heameel on teada anda, et oleme taas hooga käima lükanud meie ühise suursündmuse korraldamise. Meie programmijuht on juba Berliinis parimaid filme välja valimas. Me oleme veendunud, et Festhearti on Eestile vaja ning et tal on siin oluline koht. IV Festheart tuleb varasematest festivalidest poole suurem – esimene nädalavahetus Tartus ja teine Rakveres. Ole sõber, pane õlg alla! Seda enam, et sel aastal ei saa meie pikaaegne partner, Sotsiaalministeerium, meid toetada. Kui soovid ja pead võimalikuks meid toetada, siis rahalise panuse saad kanda meie Swedbanki arveldusarvele: MTÜ SEVENBOW EE652200221065965671 Kui Sa ei soovi, et Sinu nimi avaldatakse toetajate hulgas, märgi annetuse selgitusse “anonüümne annetus”. Ja nagu ikka – annetades vähemalt 10 eurot, kingime Sulle pileti ning annetades vähemalt 60 eurot, on Festheart 2020 ühe linna pass Sinu! Kohtume 2. - 4.10.2020 Tartus ja 9. – 11.10.2020 Rakveres. Üheskoos sõbraliku