Otse põhisisu juurde

Ära kunagi pühi pisaraid paljakäsi

Torka aldrig tårar utan handskar
Rootsi 2012
Režissöör: Simon Kaijser
Osades: Adam Lundgren, Adam Pålsson, Simon J. Berger, Emil Almén, Marie Richardson, Björn Kjellman

1982. aasta septembris saabub Rasmus Stockholmi, jättes igaveseks seljataha kodulinna ja sealse mentaliteedi. Noore ja ilusana viskub ta suurlinna vilkasse geiellu. Jõuluõhtul kohtub Rasmus Benjaminiga ning näib, et mitte miski ei suuda segada nende sügavat armastust. Kuid saabub aeg, mil seletamatutel põhjustel hakkavad noored mehed haigestuma ja surema. Aids on jõudnud Stockholmi ja miski ei ole enam endine, isegi Rasmuse ja Benjamini jaoks.

Telesarja aluseks on tuntud Rootsi kirjaniku Jonas Gardelli samanimeline romaanitriloogia, mille osad on "Armastus", "Haigus" ja "Surm". Paari aasta eest tuli see kirjandusteos Rootsi viimase 150 aasta mõjukaimate kultuurisaavutuste edetabelis auväärsele kolmandale kohale.

Filmi kestus: 174 minutit, 3 osa
Rootsi keeles, ingliskeelsete subtiitritega.
MS12
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Festheart tuleb taas

... suuremalt kui varem! Lisaks traditsioonilisele nädalavahetusele Rakveres, sel korral 4.-6. oktoober 2019, korraldame 26.09 seansi Pärnus ja 28.09 Tartus. Täpne programm juba augustis!

Toeta Festhearti!

Hea Festhearti sõber ja toetaja! Suur heameel on teada anda, et oleme taas hooga käima lükanud meie ühise suursündmuse korraldamise. Meie programmijuht on juba Berliinis parimaid filme välja valimas. Me oleme veendunud, et Festhearti on Eestile vaja ning et tal on siin oluline koht. IV Festheart tuleb varasematest festivalidest poole suurem – esimene nädalavahetus Tartus ja teine Rakveres. Ole sõber, pane õlg alla! Seda enam, et sel aastal ei saa meie pikaaegne partner, Sotsiaalministeerium, meid toetada. Kui soovid ja pead võimalikuks meid toetada, siis rahalise panuse saad kanda meie Swedbanki arveldusarvele: MTÜ SEVENBOW EE652200221065965671 Kui Sa ei soovi, et Sinu nimi avaldatakse toetajate hulgas, märgi annetuse selgitusse “anonüümne annetus”. Ja nagu ikka – annetades vähemalt 10 eurot, kingime Sulle pileti ning annetades vähemalt 60 eurot, on Festheart 2020 ühe linna pass Sinu! Kohtume 2. - 4.10.2020 Tartus ja 9. – 11.10.2020 Rakveres. Üheskoos sõbraliku