Otse põhisisu juurde

Andy Warhol To Se Vrati. SCUM

Poola / Rootsi 2016
Režissöör: Malga Kubiak
Osades: Caroline Lopatynsky, Miro Kaminski, Alexi Carpentieri

Põrandaalust filmikunsti viljeleva eksperimentaatori Malga Kubiaki biograafiline film Andy Warholist koosneb kolmest osast: EDIE peaosaliseks on Warholi muusa Edith Sedgwick, SCUM räägib Valerie Solanase atendaadikatsest Warholile ning BOYZ teemaks on armastus ja seks, Andy surm ja comeback.

Triloogia teises osas SCUM on Andy vastaseks äärmusfeministlik kirjanik Valerie Solanas, kelle tuntumateks tegudeks on 1967. aastal avaldatud SCUM manifest ja 1968. aastal tehtud rünnak Andy Warholile. Nende vastuseis on lahendatud tänapäevaselt eksperimentaalses filmikeeles.

Filmi kestus: 100 minutit
Inglise keeles.
K16

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Festheart tuleb taas

... suuremalt kui varem! Lisaks traditsioonilisele nädalavahetusele Rakveres, sel korral 4.-6. oktoober 2019, korraldame 26.09 seansi Pärnus ja 28.09 Tartus. Täpne programm juba augustis!

Toeta Festhearti!

Hea Festhearti sõber ja toetaja! Suur heameel on teada anda, et oleme taas hooga käima lükanud meie ühise suursündmuse korraldamise. Meie programmijuht on juba Berliinis parimaid filme välja valimas. Me oleme veendunud, et Festhearti on Eestile vaja ning et tal on siin oluline koht. IV Festheart tuleb varasematest festivalidest poole suurem – esimene nädalavahetus Tartus ja teine Rakveres. Ole sõber, pane õlg alla! Seda enam, et sel aastal ei saa meie pikaaegne partner, Sotsiaalministeerium, meid toetada. Kui soovid ja pead võimalikuks meid toetada, siis rahalise panuse saad kanda meie Swedbanki arveldusarvele: MTÜ SEVENBOW EE652200221065965671 Kui Sa ei soovi, et Sinu nimi avaldatakse toetajate hulgas, märgi annetuse selgitusse “anonüümne annetus”. Ja nagu ikka – annetades vähemalt 10 eurot, kingime Sulle pileti ning annetades vähemalt 60 eurot, on Festheart 2020 ühe linna pass Sinu! Kohtume 2. - 4.10.2020 Tartus ja 9. – 11.10.2020 Rakveres. Üheskoos sõbraliku